Оригінальний текст: Reiner Knochel (Райнер Кнохель), http://www.reiner-knochel.com
Пан Кнохель – провідний експерт текстильної промисловості. Консультує відомі європейські бренди щодо поліпшення якості вишивки, оптимізації витрат, проводить семінари та лекції з текстильного декору та промислової вишивки. І просто людина – натхнення!
Наша галузь змінюється. Ринок дедалі більше сегментується. Звичайно, ще багато фірм спеціалізуються на масовому стандартному виробництві, але паралельно формується новий клас споживачів, націлений на невеликі виробничі обсяги, а часто і на одиничну, персоніфіковану вишивку на нетрадиційних матеріалах.
Нам доводиться дедалі більше й більше експериментувати не тільки з текстурами, застилами, напрямками стібків, різною товщиною ниток, а й із матеріалами, на яких ми вишиваємо, тим самим у нас з’являється можливість залучати нові клієнтські групи.
Наприклад, Stickerei Dotzauer, stickerei-dotzauer.de у співпраці з інтернет-магазином flachstapete.de, пропонує великоформатну вишивку на натуральних шпалерах. Крім дизайну аркушів манстери, вишитого паєтками, ця техніка може бути ідеальною для вишивки, наприклад, корпоративного логотипу. Дуже спеціальний і витончений спосіб презентації компанії.
Вишиті шпалери від: www.flachstapete.de
Фото: www.flachstapete.de
Вишито: Stickerei Dotzauer
Якщо розглядати сектор інтер’єрного дизайну, то ми можемо знайти вишивку навіть на деревній корі. Німецько-угорська сімейна фірма Barkcloth виробляє кору, зокрема для виробництва настінних панелей для готелів. Натуральні панелі не тільки створюють атмосферу тепла і затишку в номері, а й позитивно впливають на акустику приміщення. На перший погляд здається, що вишивати на корі дуже важко, але на ділі це не так. Вишивається досить легко і сама вишивка виходить дуже ефектною.
Вишита кора от Barkcloth
barktex.com
Вишито: Hochschule Reutlingen ( текстильний університет Рейтлінгена)
reutlingen-university.de
Найцікавіші результати досягаються під час вишивки на таких натуральних матеріалах як корок і шпон. Вишивати на пробці досить легко, а ось зі шпоном потрібні терпіння і досвід роботи. У цьому прикладі використовувалася водорозчинна плівка, як допоміжний засіб, а шпон до вишивки піддавався паровій обробці. Трудомісткий процес, але однозначно виходить розкішний ефект, наприклад, для кухонного фасаду.
Ще один незвичний приклад вишивки на прозорій поліетиленовій плівці, щільнішій за її аналоги, що використовуються для душових шторок і кухонних скатертин. Тут важливо при програмуванні, щоб уникнути перфорації, зменшити щільність стібків, а також потрібно застосувати водорозчинний стабілізатор. Ефект легкості підсилює і металізована нитка, що переливається.
Вишита прозора плівка металізованою ниткою Mety 5/2 від Gunold
Фото: Reiner Knochel
І ще один приклад, скоріше художньої, а не комерційної роботи – це спроба вишивки на справжньому листі. На сухому листі тропічної рослини ми вишили бавовняною ниткою Cotty 30 від Gunold. Лляна тканина послужила стабілізатором замість звичайного флізеліну. Результат перевершив наші очікування і сподіваємося, що має надихнути і вас експериментувати та пропонувати вашим клієнтам нові можливості, а не стандартні рішення.
Вишитий аркуш бавовняною ниткою Cotty 30 від Gunold
Дизайн: SoGush, http://sogush.com/
Фото: Reiner Knochel
Креативні та технічні можливості вишивки безмежні. Не бійтеся пробувати, продовжуйте дерзати і відкривайте нове.